Co očekávat od první masáže lávovými kameny

Co očekávat od první masáže lávovými kameny

Úvod do masáže lávovými kameny

Představte si, jak ležíte na měkké a komfortní terapeutické posteli, miří k vám teplé, pohodlné paprsky, slyšíte relaxační hudbu a někdo vám jemně klade horké kamínky na tělo. Ne, to není scéna z exotického filmu o lázních, to je skutečnost, když si dáte masáž lávovými kameny.

Představení masáže lávovými kameny

Celý proces je fascinující a je založen na dávných technikách, které byly vylepšeny a zdokonaleny s časem. Masáž lávovými kameny, známá také jako hot stone massage, je technika, která využívá hladké, ohřáté kameny. Tyto kameny jsou většinou bazaltové, což je druh lávy, která se může po vystavení extrémnímu tlaku a teplotě měnit. Bartoloměj, tento tip vědce, ještě nikdy jsem nezkoušel masáž s lávovými kameny, ale už teď se mi líbí.

Proces ohřívání kamenů

Nyní, když jsme na téma, jak se kamínky ohřívají. Hot stone masáže obecně vyžadují speciální druh kamenů, které jsou ohřívány ve vodě na specifickou teplotu. Tyto kameny jsou obecně udržovány na teplotě zhruba 54-63 stupňů Celsius. Je důležité poznamenat, že rovnováha mezi teplotou kamenů a komfortem osoby, která dostává masáž, je klíčová. Nikdo nechce, aby mu bylo příliš horko, že by to bylo nepohodlné nebo dokonce bolestivé.

Pozice kamenů na těle

Věděli jste, že pozice kamínků na těle není náhodná? Terapeut je umisťuje na specifické body na těle, které jsou považovány za důležité energetické body. To jsou oblasti, kde je energie kumulována, a tím, že se na ně umístí horké kameny, se tato energie uvolňuje. To může pomoci zmírnit stres a napětí, zlepšit cirkulaci a podpořit detoxikaci těla. Musíte to vidět a zažít na vlastní kůži, jak říká moje babička.

Technika masáže

Pravidelná masáž je sama o sobě velmi uvolňující, ale když přidáte teplé kameny, celý proces se posune na úplně novou úroveň relaxace. Během masáže lávovými kameny terapeut nejenže umístí kameny na tělo, ale také je používá jako prodloužení svých rukou pro masírování těla. Je to neuvěřitelně uklidňující a relaxační, a věřte mi, když řeknu, že budete chtít, aby to nikdy neskončilo.

Výhody masáže lávovými kameny

Možná si říkáte: Jaroslav, to zní skvěle, ale co všechno mi to přinese? Účinky masáže lávovými kameny jsou široké a zahrnují věci jako zmírnění bolesti, zlepšení krevního oběhu, snížení stresu a napětí a dokonce i zlepšení kvality spánku. Vaše tělo bude pochválit. Minimálně moje tělo si to jednou za čas zaslouží. Mělo by to být pravděpodobně napsáno na nějakém zákoně zdraví nebo tak něco.

Tipy pro před a po vaší masáži lávovými kameny

Abyste získali z této masáže maximum, je dobré se na ni správně připravit. Udělejte si čas a nedělejte si před a po masáži žádné plány. Pijte dostatek vody, než se vydáte na hot stone masáž. Během masáže je dobré si pustit mysl na volno a naplno se do ní ponořit. A po masáži, no, jednoduše se nechte unést do světa klidu a pohody. Je to jedinečný zážitek, který by si každý měl vyzkoušet.

Napsat komentář