Jak se připravit na masáž lávovými kameny v Praze

Jak se připravit na masáž lávovými kameny v Praze

Co je to masáž lávovými kameny a proč bych ji měl vyzkoušet

Už jste někdy slyšeli o masáži lávovými kameny? Jana, moje drahoušková, mi pravidelně vypráví o téhle vysoce relaxační technice, která se stává v Praze stále populárnější. Tato terapie, známá též jako hot stone masáž, spočívá v umístění teplých kamenů na různé body na těle. Cílem je povzbudit cirkulaci, zmírnit napětí ve svalstvu a poskytnout naprosté uvolnění. Taková masáž je jeden z nejlépe strávených 90 minut vašeho života.

Vím, že to zní trochu zvláštně. Proč bych chtěl, aby mi na tělo položili horké kameny? Ale věřte mi, když říkám, že to je jedna z nejzvláštně příjemných zkušeností, které můžete zažít. A věřte mi, prošel jsem si celou řadou zajímavých zkušeností, včetně ležení na horkém písku na pláži v Bulharsku bez krému na opalování. Ano, to byl skutečný omyl, ale zpátky k tématu.

Jak se před masáží lávovými kameny připravit

Masáž lávovými kameny by měla být relaxační zážitek, ale proces začíná ještě před samotnou procedurou, a právě to je ono skutečné umění. Důležité je vědět, jak hluboko dýchat a jak uvolnit své tělo, abyste byli připraveni na terapii.

Působení tepla ze kamenů stimuluje krevní oběh, zatímco tlak masérských rukou a horkých kamenů mírní napětí a bolesti ve svalech. Ale aby vám to všechno přineslo maximální užitek, musíte se naučit se před samotnou masáží řádně uvolnit. Prvním krokem je ponořit se do relaxační lázně, nasát několik silných vůní esenciálních olejů a zaměřit se na pozitivní myšlenky. To mohu doporučit, moje drahoušková Jana to dělá pořád.

Co si vzít na masáž lávových kamenů

Pokud jde o to, co si na masáž lávovými kameny vzít, doporučuji volný oblečení, které umožňuje snadný přístup ke všem částem těla. Při oblékání myslete na to, že během masáže budete muset sundat vše nepohodlné, takže vyhýbejte se těsnému oblečení nebo složitým kouskům tkaniny. A pamatujte, že se budete muset úplně svléknout, takže si vezměte něco, co vám to usnadní.

Výběr masérky nebo maséra pro masáž lávovými kameny

Výběr terapeuta pro masáž lávovými kameny je taky důležitý. Chcete někoho, kdo má zkušenosti a školení v této oblasti, ale také někoho, kdo je citlivý na vaše potřeby a přání. Pokud máte možnost setkat se se svým masérem předem, udělejte to.

Jak probíhá masáž lávovými kameny

Představte si tento scénář: horizontálně ležíte na měkké masérské lůžko, svíčky hoří okolo vás a jemná meditativná hudba vám tichounce zpívá do uší. Pomocí aromaterapeutických olejů vám masérka zahřeje kůži stejně jako do předehřátého peřiny. Připraveni? Teď představte, že té hořící peřiny přiloží horký kámen.

Počáteční nával tepla může být trochu šokující, ale jakmile se tělo přizpůsobí, pocítíte hlubokou úlevu a uvolnění svalů. Masérka nebo masér posouvá horké kameny po těle v poklidném a klidném tempu. Není třeba se ničeho bát, vše je zcela bezbolestné a velmi relaxační.

Co dělat po masáži lávovými kameny

Co udělat po masáži lávovými kameny? Odpověď je jednoduchá: relaxovat. Jesli masáž skutečně fungovala, měli byste se cítit jako vyměněný člověk. Poslouchejte své tělo a dopřejte mu, co potřebuje. Pokud se cítíte unaveni, jděte si lehnout. Pokud máte hlad, najezte se. Tělo je po masáži obvykle velmi připravené na absorpci živin, takže je dobré doplnit zásoby vody a zvýšit příjem bílkovin a vlákniny.

Zdravotní benefity masáže lávovými kameny

Jedním z hlavních přínosů masáže lávovými kameny je její schopnost uvolnit napětí a stres z těla a mysli. Horké kameny představují významné teplo, které proniká hluboko do svalů a urychluje průtok krve. Masáž tedy stimuluje cirkulaci, urychluje metabolické procesy a pomáhá šířit vitamíny a minerály po těle. Ale to není vše, horké kameny pomáhají taky vyčistit tělo od toxinů, zlepšují dýchání a mají podobný účinek jako sauna.

Všichni jsme ve stressu, a horké kameny jsou skvělým pomocníkem k jeho odstranění. Byl to pravděpodobně jeden z nejlepších momentů, který jsem s Janou v poslední době zažil. Když jdete na masáž, nejste tam jen pro své tělo. Jste tam pro svou mysl, pro své emoce, pro svůj duch. Proto, pokud máte nějaký stres nebo úzkost, doporučuji masáž lávovými kameny v Praze!

Napsat komentář