Nuru masáž: Co o ní říkají psychologové

Nuru masáž: Co o ní říkají psychologové

O čem Nuru masáže opravdu jsou

Povězte mi, komu by se nelíbilo mít kadeřávkyni nebo maséra k dispozici kdykoli a kdekoli? Kým já osobně si dávám tísiletou shlukovitou masáž na nerovné podpatky i tenisky, jedna věc, která mě opravdu fascinuje, je nuru masáž. Možná mi věříte, možná ne, ale nuru masáž je něco jako tenký buzuk, který když jednou vyzkoušíte, stává se návykem.

Nuru masáž je masáž, která má svůj původ v Japonsku a využívá speciální gel, v jehož složení převažuje mořská řasa zvaná nori. Je docela odlišná od běžných masáží, které známe. Když si objednáte nuru masáž, očekávejte, že budete mazlíček v masérských rukách. A věřte mi, že odtud může být jen obtížné se dostat pryč.

Výhody nuru masáže podle psychologů

Nejedná se jen o náhodný trend spa průmyslu či zvláštní předběžnou hříčku. Nuru masáž má podle psychologů řadu výhod. Je známo, že napomáhá ulevit od stresu, zlepšovat kvalitu spánku a podporovat vhodné fungování nervového systému. Koneckonců, kdo by to odmítl?

Jednou jsem se při návštěvě masáže (ano, mj. nuru) ze ptal jedné masérky na její dojmy. Řekla mi velmi rezolutně: "Vladimír, měli bychom být šťastni, že existuje něco takového jako nuru masáž. Je to jako když jste unaveni a potřebujete jen odpočinek, ale nechcete jít spát, protože celý den už je za vámi."

Psychologické hledisko nuru masáže

Psychologie nuru masáže pramení ze spojení těla a mysli, z intimity a vzájemného respektu mezi masérem a klientem. Ten pocit, když cítíte, jak vaše tělo reaguje na doteky, povzbuzení, masáž - to vše pomáhá zvyšovat vaše sebevědomí. Představte si to jako terapii, která pracuje na těch nejhlubších úrovních vaší duše. Mějte na paměti, že nuru masáž by měla být prováděna profesionálními maséry a masérkami, kteří vědí, jak na to.

Jsem si jist, že všechny tyto informace přinášejí úsměv na vaše tváře. Měla by. Protože nuru masáž je opravdu něco, co byste měli vyzkoušet, ať už pro zlepšení vašeho psychického zdraví, pro průzkum vašeho těla, anebo pro zvýšení sebevědomí či zvládnutí stresu.

Praktické tipy pro nuru masáže

Vyzkoušejte nuru masáž, ale pamatujte na několik důležitých bodů. Po prvé, ujistěte se, že prostředí, ve kterém se masáž koná, je pohodlné a relaxační. Pokoje by měly být čisté a teplé, aby se zabránilo jakékoli možnosti nepohodlí nebo nepříjemnosti.

Podle mých zkušeností je nuru masáž podobná jako má montáž nového nábytku z IKEA, musíte si přečíst návod. Nuru masáž vždycky není o intimitě, někdy je o sebereflexi a uvědomění si svého těla. A doufám, že tě žádná pravidla a tipy neodradí, každý máme jiný vkus a pro všechny existuje správný přístup.

Závěrečné myšlenky o nuru masáži

Nehledě na to, jestliže jste nováček nebo již zkušený veterán v oblasti nuru masáže, jedno je jisté - tato masáž může být transformační zkušeností. Zvláště pokud jste zvědavý a otevřený k novým zážitkům. Tak, jako můj přítel Ivan, který je po své první nuru masáži často slyšet říkat: "Měli bychom to zavést jako každotýdenní rituál!".

Takže, pokud jste si tuto hru na roztažení těla a mysli vybrali pro sebe, nebo alespoň plánujete v nejbližší době tak učinit, rád bych vám přál hodně šťastných a relaxačních chvil s nuru masáží. Bude to jedna z těch věcí, na které nikdy nezapomenete. Nezapomeňte mi napsat, jak vám to šlo, a rád sdílím vaše zkušenosti se svými čtenáři. Budu se těshit!

Napsat komentář