Jak zdokonalit techniky erotické masáže: tipy a triky

Jak zdokonalit techniky erotické masáže: tipy a triky

Základy jsou základem

Je to možná trochu klišé, ale jako správná základna pro slavný cheesecake, i ve světě erotických masáží platí, že musíme začít právě u základů. A není to o tom, že byste měli zlehka pohladit svou drahou polovičku po zádech a voilà, mistr masáže je na světě. Základy erotické masáže spočívají v poznání, jaké dotyky jsou příjemné, jaké místnosti jsou vhodné, jaká atmosféra je nejlepší a samozřejmě, jaký typ oleje bude pro vaše účely nejideálnější. Zní to jako hodně práce, ale hei, mělo by to být zábavné, nebo ne? A dělat si práci ze zlepšování dovedností v něčem tak vzrušujícím, jako je erotická masáž, to přece nemůže být špatná práce. Já vám teda slibuju, že se během toho pobavíte a naučíte se nové fígle, které vám, jak by řekl Méďa Béďa: 'zabezpečí klidný spánek'.

Atmosféra udělá velkou část práce za vás

Znáte to, chystáte večeři a bez správného osvětlení, příjemné hudby, možná svíčky nebo dvou, a bez hezkého prostření bude vaše večeře vypadat tak nějak... obyčejně. Totéž platí o erotické masáži. Prostor, když je dobře upravený, může vaší masážní session dodat ten správný náboj. Nezapomínejte na příjemně teplou místnost, prostěradla, která jsou hladká a příjemná na dotek, a možná i nějaký ten difuzér s esenciálními oleji, který bude rozptylovat uklidňující nebo naopak povzbuzující a erotizující vůně. A hudební doprovod? Klidné tóny bez slov – to je recept na odvedení pozornosti od běžných starostí a vrhnutí se do hluboké relaxace.

Předehra neznamená jen pohlazení

Erotická masáž je vlastně jednou velkou a nádhernou předehrou. Je to čas, kdy se můžete s partnerkou nebo partnerem dostat na jinou úroveň intimity, než je ta, kterou jste zvyklí. A začít můžete třeba sdílenou koupelí nebo společnou sprchou, která nastaví správný tón pro to, co přijde poté. Hovoříme tu o důvěře, o vzájemném odevzdání a o uvědomění si, že masáž není jen o dotycích, je to o prožívání každého momentu. Dotyková hra by měla být zpočátku lehká, plná očekávání, a postupně se může stávat intenzivnější. Přikládám i to, že musíte hledat a učit se pochopit reakce partnera, protože každý z nás je jiný a co jednomu vyhovuje, druhému nemusí.

Poznejte a používejte správné oleje

Když už mluvíme o erotické masáži, nemůžeme opomenout oleje. Jaké vybrat, to je věda sama o sobě. Mají různou viskozitu, různé vonné esence a různý účinek na kůži a smysly. Mandlový nebo kokosový olej jsou klasika, jsou kluzké (pro ty správné pohyby rukou), hydratují kůži a mají jemnou, nevtíravou vůni. Když chcete něco exotičtějšího, sáhněte po oleji s ylang-ylangem nebo jasmínem – tyhle voničky totiž dokážou zpříjemnit atmosféru a povzbudit smysly. Včil něco pro milovníky technických detailů: olej nikdy neaplikujte přímo na pokožku, ale nejprve jej rozehřejte v dlaních – ať je to pro vašeho partnera příjemné už od prvního dotyku.

Ruce v akci – techniky masáže

S rukama to může být jako s tím cheesecakem – když máte dobrý recept, je to pak hračka. A v erotické masáži? No... neučil jsem se to ze žádného receptu, ale mám pro vás pár triků, které jsem si osvojil. Začněte s dlouhými, pomalými a jemnými tahy, kterými postupně propracujete od nohou k hlavě. Následují krouživé pohyby na zádech a vyvíjete tlak tam, kde je potřeba – zejména v oblasti ramen a dolní části zad, kde se ukrývá tolik napětí. Nezapomínejte ani na ruce a prsty, protože i ty potřebují pozornost. A samozřejmě – intimní partie nevynechávejte, ale zacházejte s nimi s respektem a citlivostí. Jakmile jste v akci, této symbióze doteků a reakcí se nedá úplně naučit z knihy, tam už je to o pocitu a sladění s rytmem partnerovy reakce.

Tempo a rytmus masáže

A jak je to s tempem? To není techno party, kde je čím víc BPM, tím líp. U erotické masáže je dobré začít pomalu a postupně tempo zvyšovat – ale pozor, nejde o to, dostat se co nejrychleji do cíle, ale užívat si každý krok cesty. Vezměte to tak, že jste dirigent velkého orchestrálního díla, a jen vy víte, kdy struny zatáhnout trochu víc a kdy naopak jen lehce dotknout flétny. Všechno je o dynamice a schopnosti cítit, kdy je čas na změnu rytmu, a kdy udržet konstantní a uklidňující rytus. S rytmem souvisí i tlak – někdy může být silnější, jindy zase stačí jemné dotyky, které budou titilovat smysly jak špunty šampáňa, které chystají se k výstřelu.

Emoce a komunikace

Erotická masáž není jen o těle, je totožně o emocích. Komunikace, ať už verbální nebo neverbální, hraje obrovskou roli. Všímavost k tomu, jak partner reaguje, zda je v každém momentu uvolněný, jestli se cítí dobře, zda potřebuje změnu – to všechno jsou signály, které je důležité zachytit a podle nich i jednat. Mluvte spolu nebo se dotýkejte způsobem, který sdělí, co potřebujete – jakoby by vaše těla vedla svůj vlastní dialog. A když má někdo pocit, že chtějí něco změnit, je to naprosto v pohodě. Zkusme se zbavit představy, že jako dárce masáže musíme mít situaci absolutně pod kontrolou. Je to tancem dvou rovnocenných partnerů, kde každý má svoje slovo.

Osobní dotyky a inovace

Každý masér a každý milenec má svůj osobní rukopis – svůj specifický způsob, jakým dotýká, masíruje a provádí svého partnera zážitkem erotické masáže. A ač nejsem masér profesionálně, mám i já své triky. Třeba to, že občas používám nejen ruce, ale i lokty a předloktí pro vytvoření jiného druhu tlaku a masážních pohybů. Nebojte se inovovat a přidávat svůj osobní otisk – ať už jde o specifické dotyky na oblíbená místa vašeho partnera nebo o něco tak jednoduchého, jako je spojení masáže se čtením erotického příběhu, což může být nečekaně vzrušující. Nezapomeňte na to, že nezáleží na tom, jak to děláte, ale kolik sebe do toho vložíte.

Udržujte spontánnost a hravost

Když mluvíme o erotiku, je téměř hřích zapomínat na hravost. Erotická masáž nemusí být aktem, který se řídí přesným scénářem. Nechte místo pro spontánnost, pro nečekané zvraty a pro objevování nových cestiček, co vedou k potěšení. Můj přítel, který v tomto má určitě trochu větší zkušenosti, tak mi doporučil: "Tomáši, někdy stačí jen vypnout mozek a nechat věci plynout." A víte co? Měl pravdu. Nejzapamatovatelnější zkušenosti mám právě z těch okamžiků, kdy se všechno stalo tak nějak samo a moje ruce nalezly cesty, o kterých jsem ani nevěděl, že existují.

Bezpečnost a hranice

Tak, a teď trochu vážněji. Protože jde o erotiku a o intimní situace, je nutné mít na paměti bezpečnost – fyzickou i emocionální. Nikdy neprovádějte tlak na místa, kde by to mohlo způsobit bolest nebo nepříjemnosti. Ujistěte se, že erotická masáž je přijemný zážitek pro obě strany – a to znamená respektovat a uznávat hranice všeho druhu, které váš partner nastaví. Hovořte o tom, co je příjemné a co už méně, co je přípustné a co zatím zůstane za hranicemi možného. V místečkách, kde je lépe být opatrnější, jako jsou klouby a citlivější pokožka, buďte ještě vnímavější. Tímto přístupem si garantujete nejen bezpečný, ale zároveň i uvolňující a vzrušující zážitek, který bude chtít oba po čase zopakovat.

Závěrečné slovo: relaxace a uvolnění jsou klíčové

Pokud tohle čtete až do konce, musím vás pochválit za odhodlání naučit se něco nového a posunout své dovednosti na další level. Erotická masáž je svým způsobem umělecko-řemeslný skvost, který dokáže posílit vztah, prohloubit intimnost a především – dostat vaše smysly na úplně jinou úroveň zážitku. Zapamatujte si, že nejde o techniky samy o sobě, ale o to, jaké pocity vy a váš partner z masáže odnášíte. Nebojte se experiment

Napsat komentář